Spring 2017 & Summer I Graduates Listed

The University of Arkansas - Fort Smith has released the list of students receiving degrees and certificates during the spring 2017 semester and the first summer term ending in July.

 

Conferred were the Bachelor of Applied Science, Bachelor of Arts, Bachelor of Business Administration, Bachelor of General Studies, Bachelor of Music Education, Bachelor of Science, Bachelor of Science in Nursing, Associate of Arts, Associate of Applied Science, and Associate of General Studies, as well as Certificates and Certificates of Proficiency.

 

Graduates were:

 

Allen, Texas: Darrius Parker, B.A., Media Communications.

 

Alma: Wayne Bollman, B.S., Information Technology – Networking Option; Jessica Brown, B.S., English with Teacher Licensure; Katie Brown, B.A., Media Communications; Maria Bueno, A.G.S.; Kelsie Cline, A.A.S., Surgical Technology; Christie Davis, B.B.A., Accounting; Jordan Duff, B.A., Music; Emily Engelke, B.S., Early Childhood Education; Caleb Evans, Certificate of Proficiency in Automotive Drivetrain Specialist, Certificate in Automotive Technology, Certificate of Proficiency in Automotive Undercar Specialist, and Certificate of Proficiency in Automotive Drivability Specialist; Mason Floyd, A.G.S.; Kelsey Freeland, B.B.A., Finance; Taryn Fuerst, A.G.S.; Christal Gilmore, B.S., Early Childhood Education; Haley Gilstrap, Certificate of Proficiency in Robotics and Certificate in Industrial Electronics and Electrical Maintenance; Hayden Hall, A.A.S. in Computer Graphic Technology, Certificate in Computer Graphic Technology, Certificate of Proficiency in Computer Graphic Technology; Jassem Hejab, B.S., Information Technology; Madison LeMonier, B.S., Middle Childhood Education with an emphasis in Math and Science; Rebecca Madden, A.G.S.; Andrew Maness, B.S.N; Jake Marrs, Certificate, Computer Graphic Technology; Jake Marrs, Certificate of Proficiency, Computer Graphic Technology; Jake Marrs, A.A.S., Computer Graphic Technology; Amanda McClanahan, A.G.S.; Michael Mendzef, B.S., Graphic Design; Kelsey Montgomery, B.S., Early Childhood Education; Collin Ogilvie, B.S., Organizational Leadership; Jessica Pagan, A.G.S.; Drake Pendergraft, Certificate of Proficiency in ARC Welding and Certificate of Proficiency in MIG Welding; Martin Perez, B.A., History; Kalen Peters, B.S., Criminal Justice; Justin Phomakay, A.G.S.; Eston Randolph, Certificate of Proficiency in ARC Welding and Certificate of Proficiency in MIG Welding; Mary Rector, B.S., Organizational Leadership; Cassidy Riley, B.S., Organizational Leadership; Christina Seaton, Certificate of Proficiency, Community Leadership; Kaden Sevenstar, Certificate of Proficiency, ARC Welding; Brock Stepp, B.S., Organizational Leadership; Jessica Sullivan, A.G.S.; Traci Taylor, B.S., Organizational Leadership; Leasa Wenninger, A.G.S.; Ashley West, A.G.S.; Andrea Wolfe, B.B.A., Finance; Stoney Woodruff, Certificate of Proficiency in ARC Welding and Certificate of Proficiency in MIG Welding; Jennifer Work, B.S.N; Makayla Young, A.G.S.

 

Arkoma, Okla.: Trent Taylor, A.A.S. in Computer Graphic Technology, Certificate of Proficiency in Computer Graphic Technology, and Certificate in Computer Graphic Technology.

 

Barling: Thao Cao, B.S.N; Amy Cowan, A.A.S., General Technology; Lisa Garrett, B.S., Criminal Justice; Tasia Greene, A.G.S.; Shannon Kuykendall, B.S., Organizational Leadership; Addie Martin, B.S., Criminal Justice; Michael McNutt, BGS, General Studies; Levi Myers, Certificate of Proficiency in TIG Welding and Certificate of Proficiency in MIG Welding; Anna Nelson, A.A.S., Surgical Technology; Chelsea Smith, B.S., Criminal Justice; Ryan Szuba, B.A.S.; Jacob Todhunter, A.A.S., General Technology.

 

Bella Vista: Bailley Kinser, B.A., English.

 

Benton: Naomi Lee, B.S., Organizational Leadership.

 

Bentonville: Zack Fox, A.A.S., Criminal Justice; Tiffany McCarthy, B.S., Biology; Garrett Rogers, A.G.S.

 

Berryville: Armando Cenobio, B.B.A., Accounting; Lindsey Doss, B.S., Dental Hygiene.

 

Blytheville: James Delaney, B.S., Information Technology – Networking Option.

 

Bokoshe, Okla.: Joshua Harris, B.A., Psychology.

 

Bonanza: Talia Blanton, B.S., Graphic Design.

 

Booneville: Megan Austin, A.G.S.; Jacob Cooney, B.S., Biology; Kayley Corley, B.A., Political Science; Aaron Draper, Certificate of Proficiency in Automotive Drivetrain Specialist and Certificate in Automotive Technology; Jonathan Evans, Certificate of Proficiency, Robotics; Dolan Fox, B.S., Information Technology; Christopher Haley, Certificate of Proficiency in Computer Graphic Technology and Certificate in Computer Graphic Technology; Nova Morro, A.A.S., Computer Graphic Technology; Samantha Neal, A.A.S., Workforce Leadership; David Posey, B.A.S.; Joseph Robbins, B.A., History; Justin Ryan, A.A.S., General Technology; Justin Ryan, Certificate, Industrial Electronics and Electrical Maintenance; Haley Stephens, B.B.A. in Business Administration and Certificate of Proficiency in Community Leadership; Joseph Stiles, BGS, General Studies; Jessica Swaim, B.A., Psychology.

 

Branch: John Gilbreath, A.A.S. in Electronics Technology and Certificate of Proficiency in Robotics; Hunter Wilson, Certificate of Proficiency in Community Leadership and B.B.A. in Business Administration.

 

Broken Arrow, Okla.: Hope Abernathy, B.B.A., Business Administration.

 

Bryant: Donovan Hurt, B.S., Organizational Leadership; Josh Thomas, B.A.S.

 

Cabot: Ashley Phillips, A.G.S.

 

Cameron, Okla.: Tyrel Bryan, A.A.S., Computer Graphic Technology; Tiffany Hicks, B.S., Early Childhood Education; Yabria Horton, B.S., Imaging Sciences Sonography; Jessica Shackelford, B.S., Criminal Justice.

 

Cecil: Stephen Powers, Certificate, Industrial Electronics and Electrical Maintenance.

 

Cedarville: Jacob Keys, Certificate of Proficiency in ARC Welding and Certificate of Proficiency in TIG Welding; Keegan Ramirez, A.A.S., Criminal Justice; Kimberly Young, A.G.S.

 

Centerton: Pang Lor, A.G.S.

 

Central City: Kayla Thomas, B.S., Biology.

 

Charleston: Monika Cearley, B.B.A., Business Administration; Caleb Harris, Certificate  in Industrial Electronics and Electrical Maintenance and Certificate of Proficiency in Robotics; Ashley Lovelace, B.S., Biology; Breanna Maul, B.S., Criminal Justice; Lucas Moore, B.A.S.; Rhyan O'Shane, A.G.S.; Matthew Schmitz, AS, Engineering; Brooke Slaton, B.S., Animation Technology; Emily Stubblefield, B.S., Criminal Justice; Autumn Verkamp, B.S., Organizational Leadership; Alicia White, B.B.A., Business Administration.

 

Chester: Monica Edmonds, B.B.A., Business Administration.

 

Clarksville: Colin Bryan, B.B.A., International Business; Kaitlyn Freeman, B.S., Organizational Leadership; Joseph Kremer, A.G.S.; Tara Stepp, B.S., Chemistry.

 

Coal Hill: Allyson Frantzen, B.S., Biology.

 

Colleyville, Texas: An Ly, Certificate of Proficiency, Early Childhood Education.

 

Conway: Jenn McNutt, A.A., Undeclared Major.

 

Elkins: Kayla Keller, B.S., English with Teacher Licensure.

 

Elm Springs: Joshua Holcomb, A.G.S.

 

Ewa Beach, Hawaii: Jessica Hays, B.B.A., Accounting.

 

Farmington: Darrin Pittman, B.S., Organizational Leadership.

 

Fayetteville: Aaron Dickson, B.S., Biology; Justin Harris, B.S., Criminal Justice; Nicole Hutcheson, B.A., Media Communications; Christin Reed, A.G.S.; Christine Williamson, A.G.S.

 

Fort Smith: Skyler Adams, B.A., English; Mitchell Adkins, Certificate of Proficiency, Workforce Leadership; Malayna Alonzo, B.B.A., Finance; Luis Alves Andrade, A.G.S.; Rachel Antell, A.G.S.; Judith Armbruster, B.S., Chemistry; Elizabeth Armenta, A.G.S.; Tyler Armstrong, B.B.A., Marketing; Scarlett Arnold, B.B.A., Finance; Sandy Atkins, A.G.S.; John Ayers, BGS, General Studies; Daelyn Baker, B.S., Criminal Justice; Katie Basnett, B.S., Criminal Justice; Sandra Bausley, BGS, General Studies; Debbie Beckham, BGS, General Studies; Heather Bedillion, B.B.A., Accounting; Jeana Belote, BGS in General Studies and Certificate of Proficiency in Teaching English as a Second Language; Wyatt Blevins, Certificate of Proficiency, Automotive Undercar Specialist; Sonya Bounkhong, A.A.S., Surgical Technology; Chase Boyd, B.S., Information Technology – Programming Option; Emilee Branscum, B.S., Early Childhood Education; Patrick Brazell, Certificate of Proficiency, Community Leadership; Marcus Briggs, A.A.S. in Early Childhood Education, Certificate in Early Childhood Education, and Certificate of Proficiency in Early Childhood Education; Alex Brown, Certificate of Proficiency in MIG Welding, Certificate of Proficiency in Welding‑Layout & Fabrication, Certificate in Welding, Certificate of Proficiency in ARC Welding, and Certificate of Proficiency in TIG Welding; Mallory Brown, B.S., Early Childhood Education; Kayla Bruso, B.S.N; Jheri Buchanan, A.A.S., Surgical Technology; William Burkett, Certificate of Proficiency, ARC Welding; Kyle Butler, B.A., Music; Meisha Campbell, A.G.S.; Christian Carrillo, A.G.S.; Lyanne Centeno, BGS, General Studies; Alejandro Cervantes, Certificate of Proficiency, Automotive Undercar Specialist; Jeanette Chavez, Certificate of Proficiency in Early Childhood Education and Certificate in Early Childhood Education; Nicole Clark, A.G.S.; Payton Clark, B.A., English; Alex Clifton, A.A., Undeclared Major; Mackenzie Cole, B.S., Early Childhood Education; Alyssa Comer, B.B.A., Marketing; John Cook, Certificate in Computer Graphic Technology, A.A.S. in Computer Graphic Technology, and Certificate of Proficiency in Computer Graphic Technology; Ana Cordoba, B.A., Rhetoric and Writing; Erick Cortez, A.G.S.; Jordan Covert, B.S., Criminal Justice; Allison Cross, B.B.A., Accounting; David Curran, B.S., Information Technology; William Curtis, B.B.A. in Marketing and Certificate of Proficiency in Community Leadership; Cara DeLozier, B.A., Studio Art; Joshua Dean, Certificate in Automotive Technology, Certificate of Proficiency in Automotive Drivetrain Specialist, Certificate of Proficiency in Automotive Undercar Specialist, and A.A.S. in General Technology; Sofia Del Rio, B.S.N; Lily Do, BGS, General Studies; Thomas Dudley, A.A.S., Criminal Justice; David Ebbs, A.G.S.; Sarah Edgmon, A.A.S. in Office Management Technology, Certificate of Proficiency in Office Management, and Certificate in Office Management; Whitley Edwards, BGS, General Studies; Alex Elam, B.S., Biology; Deborah Ellis, B.M.E., Music Education; Teirra Ellis, B.S., Organizational Leadership; Johnathan Enrico, Certificate, Industrial Electronics and Electrical Maintenance; Michael Farris, B.B.A., Finance; Rebecca Ferguson, B.S., Animation Technology; Hector Figueroa, Certificate of Proficiency, ARC Welding; Nancy Flores Soto, B.A., Psychology; Darin Floyd, A.A.S. in Office Management Technology, Certificate in Medical Office Professional, and Certificate of Proficiency in Medical Office Professional; Brenda Fuentes, B.S.N; Matthew Gantt, B.A. in English and Certificate of Proficiency in Teaching English as a Second Language; Carlos Garcia, B.B.A., Business Administration; Elizabeth Garcia, Certificate of Proficiency, Early Childhood Education; Jesus Garcia, A.A.S., Surgical Technology; Terry Garris, B.S., Biology; Alma Garza, B.B.A., International Business; Manny Garza, A.A.S. in General Technology, Certificate in Welding, Certificate of Proficiency in TIG Welding, Certificate of Proficiency in MIG Welding, Certificate of Proficiency in ARC Welding, and Certificate of Proficiency in Welding Layout and Fabrication; Sheila Gilbert, B.A., Psychology; Melissa Glory, B.S., Early Childhood Education; Darius Goh, Certificate of Proficiency, Robotics; David Goswick, B.S., Information Technology; Meg Gray, BGS, General Studies; Jessica Green, B.B.A., Accounting; Taylor Grill, B.S., Biology; Terrie Guajardo, B.B.A., Accounting; Kaitlynn Gutierrez, A.G.S.; Paul Hackbarth, B.S., Mathematics; Payton Hamilton, B.S., Biology; Taylor Hamilton, B.S., Biology; Samuel Hansen, B.A. in English and Certificate of Proficiency in Teaching English as a Second Language; David Harris, B.A., Theatre; Jason Harris, A.G.S.; Shelbie Hart, B.S., Early Childhood Education; Meredith Hartsock, B.A., Psychology; Josey Harvey, A.A.S., Legal Studies; Kalen Hastey, A.A.S., Surgical Technology; Rebecca Hendrix, B.S., Dental Hygiene; Angela Hernandez, B.S.N; Evelyn Hernandez, A.A.S., Surgical Technology; Lanell Hill, B.S., Criminal Justice; Jess Hixson, B.S.N; Timmothy Hodge, Certificate of Proficiency, ARC Welding; Tulsa House, B.A., Media Communications; Farah Ihmeidan, B.S., Middle Childhood with an emphasis in Language Arts and Social Studies; Elway Inthirathvongsy, Certificate in Computer Graphic Technology and Certificate of Proficiency in Computer Graphic Technology; Josh Isaacs, B.S., Information Technology – Networking Option; Caleb Jackson, AS, Engineering; Jeff Jedlicka, B.S., Graphic Design; Rachel Jefferson, B.S.N; Cody Johnson, AS, Engineering; Tia Johnston, B.S., Graphic Design; Bart Jones, BGS, General Studies; Kaitlin Jones, B.A., Music; Kyle Jones, B.M.E., Music Education; Michael Jones, Certificate of Proficiency, Automotive Drivetrain Specialist; Whitney Jones, B.B.A., Business Administration; Hannah Jurjens, B.S.N; Moon Kang, B.A., Rhetoric and Writing; Caitlin Kannan, B.B.A., Accounting; Samantha Kendrick, B.S., Biology; Kensey Kennedy, B.S.N; Hannah Kibler, B.S., Organizational Leadership; Sara Kincannon, B.A., Theatre; Yaroslav Kravchuk‑Kirilyuk, B.B.A., Accounting; Jake Kremers, B.A., Media Communications; Stephen Krumm, A.A., Undeclared Major; Garrett Labyer, B.B.A., Accounting; Paola Landaverde, A.A.S., Surgical Technology; Brandon Langley, B.S., Information Technology; Robert Latta, B.B.A., International Business; Tra Le, B.A., Music; Emilee Lewellen, B.B.A., Accounting; Taylor Lewellen, Certificate of Proficiency in Early Childhood Education, Certificate in Early Childhood Education, and A.A.S. in Early Childhood Education; Raneisha Lewis, B.B.A., Marketing; David Licari, B.B.A., Business Administration; Jenna Lira, B.S., History with Teacher Licensure; Samuel Lisk, B.S., Chemistry; Connor Lockridge, B.S., Chemistry; Danielle Lockridge, B.A., Psychology; Rosa Lopez, B.B.A., Accounting; Jordan Lucas, B.B.A., Marketing; Edgar Luevano, Certificate of Proficiency, Automotive Undercar Specialist; Thang Luu, B.S.N; Kayla Madera, B.A., Media Communications; Kelsea Mansell, B.S., Criminal Justice; Julia Marchese, B.A., Psychology; Zachary Marr, B.B.A., Business Administration; Jeremy Martin, A.G.S.; Ismael Martinez, Certificate of Proficiency in MIG Welding and Certificate of Proficiency in TIG Welding; Elizabeth Mason, B.S., Imaging Sciences Sonography; Leigha Mason, B.S., Organizational Leadership; Deadra Masterson, A.A.S. in Office Management Technology, Certificate in Office Management, and Certificate of Proficiency in Office Management; Jaycee Mayfield, B.S., Chemistry; Kayla McCallister, B.S., Organizational Leadership; Mitchell McIntosh, Certificate of Proficiency, Computer Graphic Technology; Dana McKinney, B.B.A., Accounting; Katie McMillan, BGS, General Studies; Hannah Meadows, B.A., Media Communications; Julio Mendieta, B.S., Biology; Juan Mendoza, Certificate of Proficiency in TIG Welding, Certificate of Proficiency in MIG Welding, and Certificate of Proficiency in ARC Welding; Edward Merida, B.B.A., International Business; Quentan Mertens, Certificate of Proficiency in Computer Graphic Technology and Certificate in Computer Graphic Technology; Nicollette Milam, B.S., Imaging Sciences Sonography; Anthony Mills, Certificate of Proficiency, Community Leadership; Anthony Mills, B.B.A., Business Administration; Edwin Minero, B.S., Organizational Leadership; Christy Mitchael, A.A.S., Criminal Justice; James Moore, A.G.S.; Justin Moore, A.A.S. in Electronics Technology, Certificate of Proficiency in Robotics, and Certificate in Industrial Electronics and Electrical Maintenance; Michael Moore, B.S., Information Technology; Tristan Morgan, A.A.S. in Early Childhood Education, Certificate of Proficiency in Early Childhood Education, and Certificate in Early Childhood Education; Glenda Ashley Morris, B.B.A., Business Administration; Andy Moua, B.S., Criminal Justice; Sonny Moua, Certificate, Industrial Electronics and Electrical Maintenance; Jared Needham, B.B.A., Accounting; Robin Netherton, Certificate of Proficiency, Early Childhood Education; Bachkhoa Nguyen, B.S., Chemistry; Jessica Nguyen, B.S., Animation Technology; Trung Nguyen, Certificate of Proficiency, Automotive Undercar Specialist; Vinh Nguyen, A.A.S. in Computer Graphic Technology, Certificate of Proficiency in Computer Graphic Technology, and Certificate in Computer Graphic Technology; Macy Nuckles, B.A., Psychology; Issa Ortiz, Certificate of Proficiency in Computer Graphic Technology, Certificate in Computer Graphic Technology, and A.A.S. in Computer Graphic Technology; Nigel Otero, B.B.A., Marketing; Nayda Palacios, A.A.S., Criminal Justice; Eduardo Parga, Certificate of Proficiency, Early Childhood Education; Jacqueline Parga, A.G.S.; Larissa Parker, B.S., Dental Hygiene; David Parks, B.A., Psychology; Daniel Peek, B.S., Criminal Justice; Adrienne Pegues‑Hayes, B.S., Organizational Leadership; Mollie Perceful, Certificate, Medical Office Professional; David Perez, A.G.S.; Jennifer Perry, B.A., Psychology; Caleb Pevehouse, A.G.S.; Alec Phillips, B.S.N; Melissa Phillips, B.A., Psychology; Grant Piechocki, B.B.A., Business Administration; Elaine Pigeon, BGS, General Studies; Rachel Powell, B.A., English; Kristina Pringle, A.G.S.; Richard Proctor, B.S., Criminal Justice; Mallory Reves, B.S.N; Mikayla Rich, B.S., Early Childhood Education; Marc Riley, B.S., Chemistry; Caitlyn Robbins, B.S., Middle Childhood Education with an emphasis in Math and Science; Deric Rogers, AS, Engineering; Whitney Rogers, B.S., Criminal Justice; Charles Ruiz, B.S., Biology; Montana Ruth, B.S., Information Technology; Larry Saengchan, Certificate of Proficiency, Automotive Drivability Specialist; Zamary Santamaria, Certificate of Proficiency, Early Childhood Education; Gwen Sayaphath, A.A.S., Surgical Technology; Trenton Schien, B.S., Information Technology; Leah Schimberg, B.M.E., Music Education; Emily Schluterman, B.S., Middle Childhood Education with an emphasis in Math and Science; Lyndsey Schluterman, BGS, General Studies; Jesus Sedeno Gutierrez, B.A. in Spanish and Certificate of Proficiency in Teaching English‑Second Lang; Judith Serna, Certificate of Proficiency, ARC Welding; Chad Seyfried, B.S., Information Technology; Brooklyn Short, B.S., Criminal Justice; Jordanna Shotzman, Certificate of Proficiency, Workforce Leadership; Seth Shull, B.A., History; RC Sims, B.B.A., Accounting; Anna Smith, A.A.S. in Computer Graphic Technology, Certificate of Proficiency in Computer Graphic Technology, and Certificate in Computer Graphic Technology; Laurel Sneed, BGS, General Studies; Michelle Solano, A.G.S.; Stephanie Somsack, B.A.S.; Valarie Soriano, B.B.A., Accounting; Kabee Sulivan, B.B.A., Accounting; Kristey Taake, A.G.S.; Renada Taylor, B.S., Organizational Leadership; Marcus Terry, B.S., Information Technology; Michael Testerman, A.G.S.; Carolanne Teter, B.S., Criminal Justice; Duy‑Khoa Thai, B.S.N; Kayla Tharp, B.A., Psychology; Deanna Thompson, Certificate, Workforce Leadership; Efrain Tobar, Certificate of Proficiency in MIG Welding and Certificate of Proficiency in ARC Welding; Sindy Torres, B.S., Organizational Leadership; Rachel Townsend, B.A., Music; Andrew Tran, A.G.S.; Son Tran, A.G.S.; Vi Tran, B.S., Chemistry; Kaylee Trickey, B.S., Mathematics with Teacher Licensure; Jessica Trivett, A.G.S.; Jeremy Trobaugh, B.A., Psychology; Linda Trudeau, B.S., Information Technology – Programming Option; My Truong, B.S., Dental Hygiene; Daniel Tu, B.B.A., Accounting; Sydney Vargas, B.S., Criminal Justice; Elizabeth Vattes, B.A., History; Jessica Vearrier, B.S., Early Childhood Education; Kristian Velasquez, Certificate of Proficiency, Automotive Drivetrain Specialist; Anna Vincent, B.A., History; Braden Walker, Certificate of Proficiency, Robotics; Stephen Walpole, A.A., Undeclared Major; Shannon Walters, B.A., Rhetoric and Writing; John Warren, A.A.S. in General Technology, Certificate of Proficiency in Automotive Drivetrain Specialist, Certificate of Proficiency in Automotive Undercar Specialist, Certificate in Automotive Technology, and Certificate of Proficiency in Automotive Drivability Specialist; Regina Webb, A.G.S.; Jay Werner, B.A., Media Communications; Adrian Whitaker, B.S., Criminal Justice; Presleigh Williamson, B.A., Psychology; Kimberly Willson, A.G.S.; Murl Wilson, B.S., Middle Childhood Education with an emphasis in Language Arts and Social Studies; Lauren Woolsey, B.B.A., International Business; Dalton Wyers, B.S., Organizational Leadership; Becky Xiong, B.S., Dental Hygiene; Jena Ybarra, B.S.N; Sasha Yedrysek, B.A., Theatre; Bethany Young, B.S., Graphic Design.

 

Glenwood: David Claborn, Certificate, Industrial Electronics and Electrical Maintenance.

 

Grannis: Tiffany Sullivan, B.S., Organizational Leadership.

 

Green Forest: Kendra Turner, B.S., English with Teacher Licensure.

 

Greenbrier: Nicholas Davis, B.S., Animation Technology.

 

Greenwood: Emily Beineman, A.G.S.; Kimber Bennett, A.A.S., Surgical Technology; Andrew Bonin, Certificate in Computer Graphic Technology, A.A.S. in Computer Graphic Technology; Jeff Bowers, B.S., Information Technology; Jessica Brown, B.S., Early Childhood Education; Lydia Bush, B.A. in Spanish and Certificate of Proficiency in Teaching English as a Second Language; Jennifer Cannavan, B.S., Criminal Justice; Brittany Cline, B.S.N; Tammy Conrow, A.A.S. in Workforce Leadership and Certificate in Workforce Leadership; James Cox, B.S., Information Technology; Maggie Davis, A.G.S.; Michael DeBar, A.G.S.; Sandra Dewey, B.A., History; Jonathan Dewitt, Certificate of Proficiency in MIG Welding and Certificate of Proficiency in TIG Welding; Andi Duhon, B.A., Media Communications; Brandi Gabbard, A.A., Undeclared Major; Hannah Garcia, Certificate of Proficiency, Early Childhood Education; Melissa Goines, A.A., Undeclared Major; Kasey Green, Certificate of Proficiency, Computer Graphic Technology; Aaron Harrison, B.S., Criminal Justice; Krista Harrison, B.S., Criminal Justice; Chandler Harvey, B.A., History; Hayden Harvey, B.B.A., Marketing; Chelsea Holden, B.B.A., Marketing; Dylan Hosler, Certificate of Proficiency in MIG Welding and A.A.S. in General Technology; Brittany Kleinschmidt, B.B.A., Business Administration; Morgan Kratts, B.A., Psychology; Gideon Long, B.S., Biology; Taylor McCollom, B.S., Early Childhood Education; Emily McGill, B.S., Early Childhood Education; Whitleigh Nichols, Certificate in Early Childhood Education and Certificate of Proficiency in Early Childhood Education; Seth Oliver, Certificate of Proficiency, TIG Welding; Brigitt Ortiz, B.S., Early Childhood Education; Kinsey Pennington, B.S., Early Childhood Education; Thuder Phanphengdee, A.G.S.; Kacey Proctor, B.S., Early Childhood Education; Ashley Ragan, B.S., Organizational Leadership; Nicholas Redding, B.B.A., Marketing; Meredith Reeves, BGS, General Studies; Christian Rodgers, Certificate of Proficiency, TIG Welding; Brock Rogers, B.S., Organizational Leadership; Gretchen Roten, B.B.A., Accounting; Alysha Serbout, B.S., Biology; Jana Smith, B.A., Psychology; Cameron Spoon, A.A.S., Surgical Technology; Terry Thompson, A.G.S.; Holly Trotter, B.S., Organizational Leadership; Dakota Turner, Certificate of Proficiency, ARC Welding; Jiang Vass, Certificate, Computer Graphic Technology; Ashley Woodey, B.S., Early Childhood Education; Taylor Wormwood, Certificate of Proficiency, Community Leadership.

 

Gretna, La.: Wendi Learned, B.A.S.

 

Hackett: Patrick Cooper, Certificate of Proficiency in MIG Welding and Certificate of Proficiency in TIG Welding; William Cravey, A.G.S.; Patricia Myers, Certificate of Proficiency, Medical Office Professional; Patricia Myers, Certificate, Medical Office Professional; Ruby Shelton, A.G.S.

 

Hanoi, Vietnam: Khanh Do, B.B.A., International Business; Jason Ho, B.S., Graphic Design.

 

Harrison: Angela Gilbert, B.S., Animation Technology; Mariah Moore, Certificate of Proficiency in Computer Graphic Technology and Certificate in Computer Graphic Technology.

 

Hartford: Allie Barnes, B.S., Chemistry.

 

Hartman: Bridget Duncan, B.A., Studio Art.

 

Heavener, Okla.: Amanda Corbin, B.A., Media Communications; Jennifer McGarrah, A.G.S.; Juliana Vazquez, B.A., Psychology.

 

Highland, Calif.: Chase Haninger, B.B.A. in Business Administration and Certificate of Proficiency in Community Leadership.

 

Ho Chi Minh City, Vietnam: Thanh Bui, Certificate of Proficiency, Community Leadership; Vinh Vo, B.B.A. in Business Administration and Certificate of Proficiency in Community Leadership; Nina Vu, B.A., Psychology.

 

Ho Chi Minh, Vietnam: Jack Bui, Certificate of Proficiency, Medical Office Professional.

 

Hodgen, Okla.: Kyla Bailey, B.B.A., Business Administration.

 

Hot Springs: James Astin, Certificate in Welding, Certificate of Proficiency in TIG Welding, Certificate of Proficiency in Welding‑Layout & Fabrication, A.A.S. in General Technology, Certificate of Proficiency in ARC Welding, and Certificate of Proficiency in MIG Welding.

 

Huntington: BreAnna Grady, A.A.S., Surgical Technology; Adam Lucas, B.S., History with Teacher Licensure; Earlene Moore, A.G.S.

 

Huntsville: Clayton Whelchel, B.S., Organizational Leadership.

 

Huntsville, Texas: Maya Perry, B.S., Organizational Leadership.

 

Keller, Texas: Brittaney McCasin, B.B.A., Marketing.

 

Keota, Okla.: D'Lynn Hollie, B.S., Early Childhood Education; Ashton Pullen, A.G.S.

 

Kiefer, Okla.: Nolan McCutcheon, B.S., Organizational Leadership.

 

Kikinda, Serbia: Kata Krstonosic, A.G.S.

 

Lamar: Ashley Watson, B.S., Criminal Justice.

 

Lavaca: Logan Chronister, B.S.N; Amber Clark, B.S., Organizational Leadership; Hayli Cole, B.S., Middle Childhood Education with an emphasis in Math and Science; Ciara Fleer, B.S., Chemistry; Jennifer Hobbs, B.S., Biology; Destiny Jacobs, B.A., Psychology; Patience McCormick, A.G.S.; Daniel Romo, Certificate of Proficiency in Community Leadership and B.B.A. in Finance; Cassandra Schmalz, B.S., Imaging Sciences Sonography; Elizabeth Seaton, B.S., Early Childhood Education; Bailee Stoll, AS, Engineering; Joshua Taylor, B.B.A., Accounting; Stacey Van Gorder, B.S., Biology; Aaron Widdifield, Certificate of Proficiency in TIG Welding and Certificate of Proficiency in ARC Welding; Jaclyn Williams, Certificate of Proficiency in Computer Graphic Technology and Certificate in Computer Graphic Technology.

 

Lees Summit, Mo.: Olivia Navato, B.S., Early Childhood Education.

 

Lowell: Rebecca Barrett, B.S., Dental Hygiene.

 

Macon, Mo.: Hunter Delarm, Certificate of Proficiency in Community Leadership and B.B.A. in Business Administration.

 

Magazine: Andrea Lairamore, B.S., Early Childhood Education.

 

Mansfield: Kameron Brewer, B.B.A., Business Administration; Jonathan Claybaugh, Certificate of Proficiency in MIG Welding, Certificate of Proficiency in TIG Welding, and  Certificate in Welding; Sean Imgrund, Certificate of Proficiency, Robotics and Certificate in Industrial Electronics and Electrical Maintenance; July Parish, Certificate of Proficiency, Computer Graphic Technology; Katie Polk, B.S., Early Childhood Education; Nara Ward, B.A., Media Communications.

 

Marion: Jennifer Moore, B.S., Information Technology – Networking Option; Tabatha Vail, B.A.S.

 

Mena: Christopher Gordon, B.S., Criminal Justice; Christa Jumper, B.A., History; Kayla Stone, B.S.N; Jas Williams, B.S., Imaging Sciences Sonography.

 

Monroe, Okla.: Ahna Fryhover, B.A., Rhetoric and Writing.

 

Morrilton: William Lyon, A.G.S.

 

Mountainburg: Kory House, B.B.A., Business Administration; Jessica Jefferson, B.B.A., Accounting; Eryn Johnston, AS, Engineering; Gunner Linton, Certificate of Proficiency, MIG Welding; Gunner Linton, Certificate of Proficiency, TIG Welding; Zack Pennington, Certificate of Proficiency in ARC Welding and Certificate of Proficiency in MIG Welding; Colette Ross, A.A.S., Surgical Technology; William Rupp, AS, Engineering.

 

Mulberry: Kasi Abel, A.G.S.; Josh Bonner, Certificate of Proficiency, ARC Welding; Nicholas Marrone, Certificate of Proficiency in TIG Welding and Certificate of Proficiency in ARC Welding; Crissa Nixon, B.S., Biology; Kori Wilkinson, B.S., Organizational Leadership.

 

Muldrow, Okla.: Robert Anglen, B.S., Criminal Justice; Kimberly Bowers, B.S., Dental Hygiene; Tanya Douglas, B.S., Early Childhood Education; Kayla Dutton, B.B.A., International Business; Brett Howard, B.S.N; Cornelia Irwin, B.A., History; Kayla Kalua, B.S.N; Renee Marr, A.A.S. in Early Childhood Education, Certificate in Early Childhood Education, and Certificate of Proficiency in Early Childhood Education; JoeDan Shofner, B.B.A., Business Administration; Elijah Snow, B.A., Media Communications; Ariana Wright, B.S., Criminal Justice.

 

Osaka, Japan: Mari Odake, B.B.A., International Business.

 

Ozark: Ty Radley, B.S., Organizational Leadership.

 

Ozone: Ashley Warren, B.S., Biology.

 

Panama, Okla.: Sierra Whiteaker, B.S., Early Childhood Education.

 

Paris: Daniel Kopack, B.B.A., International Business; Logan Molton, Certificate of Proficiency, Community Leadership; Caitlyn Pfeiffer, B.B.A., Business Administration; Jared Pfeiffer, Certificate of Proficiency in Automotive Undercar Specialist, Certificate of Proficiency in Automotive Drivetrain Specialist, Certificate in Diesel Technology, and Certificate in Automotive Technology; Nancy Yang, B.S.N.

 

Pea Ridge: Reaganne Rhine, B.S., Early Childhood Education.

 

Pearland, Texas: Austin Lloyd, Certificate of Proficiency, Computer Graphic Technology.

 

Pleasant Plains: Andrew Fortson, B.B.A., Marketing.

 

Pocola, Okla.: Brooklyn Morton, A.G.S.

 

Poteau, Okla.: Debra Adams, B.S.N; Joshua Anderson, B.S., Information Technology; Amy Broadway, B.B.A., Business Administration; Kylie Brown, B.B.A., Finance; Zachary Carroll, A.A.S. in General Technology, Certificate of Proficiency in MIG Welding, Certificate in Welding, Certificate of Proficiency in Welding‑Layout & Fabrication, and Certificate of Proficiency in TIG Welding; Stephanie Lemmons, B.B.A., Accounting; Hayley Redhage, BGS, General Studies; Regina Smith, B.A., English; Daniel Stacy, B.S., Biology; Mary Waldrop, B.S.N; Averie Warren, B.A., Media Communications; Chelsea Williams, B.B.A., Accounting; Tyler Williams, B.S., History with Teacher Licensure; Glenda Wise, Certificate of Proficiency, Community Leadership.

 

Prairie Grove: Morgan Hollis, B.S., Dental Hygiene.

 

Prosper, TX: Anne Stiles, B.B.A. in Business Administration and Certificate of Proficiency in Community Leadership.

 

Ratcliff: Thomas Miller, B.B.A., Marketing.

 

Rogers: Kasey Cooper, B.B.A., Marketing; James Hobbs‑Taber, B.S., Middle Childhood Education with an emphasis in Math and Science.

 

Roland, Okla.: Samantha Barnes, BGS, General Studies; Kaitlyn Davidson, A.G.S.; Angela Hallbauer, B.S., Organizational Leadership; Kayla Harrison, B.A., Psychology; Jailen Jones‑Youngblood, A.A.S. in Computer Graphic Technology and Certificate in Computer Graphic Technology; Skye Rolen, A.A.S., General Technology, Certificate of Proficiency in ARC Welding and Certificate of Proficiency in MIG Welding; Cecelia Stone, A.A.S., Surgical Technology.

 

Rudy: Damian Adams, Certificate of Proficiency, ARC Welding; Travis Henderson, A.G.S.; Kevin Stockton, BGS, General Studies; Scott Workman, Certificate of Proficiency in Automotive Drivetrain Specialist and Certificate in Automotive Technology.

 

Sainte Genevieve, Mo.: Wayde Roth, B.S., Organizational Leadership.

 

Salem: Edward Boris, B.A.S.

 

Sallisaw, Okla.: Claire Burnsed, Certificate of Proficiency, Early Childhood Education; Ashly Powell, B.B.A., Accounting; Skyler Sharp, A.G.S.; Charles Starks, A.A.S. in General Technology and Certificate of Proficiency in MIG Welding.

 

Scranton: Mendy Bates, B.S., Criminal Justice; Michalli Tencleve, B.A., Psychology; Presley Wilson, B.S., Criminal Justice.

 

Searcy: Dinah Baker, B.S., Dental Hygiene; Matthew Stevens, MS, Healthcare Administration.

 

Siloam Springs: Jesse Berry, Certificate of Proficiency in ARC Welding, Certificate in Welding, Certificate of Proficiency in Welding‑Layout & Fabrication, Certificate of Proficiency in TIG Welding, and Certificate of Proficiency in MIG Welding; Amanda Catano, B.B.A., Business Administration; Kassandra Crowder, B.B.A., Marketing; Andrew Haught, B.B.A., Finance.

 

Spiro, Okla.: Jennifer Graham, B.S.N; Alexy McDaniel, A.A., Undeclared Major; Derek Morris, AS, Engineering; Whitney Sebo, B.S., Early Childhood Education.

 

Springdale: Ruth Jacobs, B.S.N.

 

Springfield, Mo.: Tim Walthall, B.S., Organizational Leadership.

 

Stigler, Okla.: Megan Davis, B.S., Criminal Justice; Martin Nunez, B.S.N.

 

Subiaco: Hannah Schluterman, B.S., Early Childhood Education.

 

Tegucigalpa, Honduras: Jose Pallais, B.A., Psychology.

 

Three Rivers, Texas: Makensey Anderson, B.S., Criminal Justice.

 

Tioga, Texas: Jacob Hollomon, B.B.A., Finance.

 

Tulsa, Okla.: LJ Ross, A.G.S.

 

Turner: Livie Russell, A.G.S.

 

Van Buren: Anthony Atwell, B.S., Organizational Leadership; Lisa Barnes‑Gray, B.S., Criminal Justice; Jennifer Bonilla, A.G.S.; Zachary Bradford, B.S., Criminal Justice; Samuel Bradley, Certificate of Proficiency in Robotics and Certificate in Industrial Electronics and Electrical Maintenance; Rhonda Brown, B.S., Organizational Leadership; Jodie Cabanillas, A.G.S.; Gracy Caetano, Certificate of Proficiency, Early Childhood Education; Sherri Chambers, B.B.A., Marketing; James Collins, B.S., Criminal Justice; Melissa Cook, A.A., Undeclared Major; Quinton Cottrell, Certificate of Proficiency, TIG Welding; Miranda Croslin, B.S., Mathematics with Teacher Licensure; Rachelle Crowder, B.S., Organizational Leadership; Alexi Cuevas, B.S., Early Childhood Education; Israel Cuevas, B.S., Information Technology – Networking Option; Timothy Dedmon, Certificate of Proficiency in TIG Welding and Certificate in Welding; Kennon Doss, Certificate of Proficiency, Community Leadership; Jennifer Edwards, Certificate of Proficiency, Community Leadership; Anna Fischer, AS, Engineering; Adan Flores, AS, Engineering; Connor Gardner, Certificate of Proficiency, Community Leadership; Savannah Garner, B.S., English with Teacher Licensure; Wesley Garner, B.S., Organizational Leadership; Emily Gauger, B.S., Dental Hygiene; Hasting Gibbs, Certificate of Proficiency, Early Childhood Education; Kelly Hackler, A.G.S.; Joseph Harwood, Certificate of Proficiency in Automotive Drivetrain Specialist and Certificate in Automotive Technology; Devin Henderson, B.S., Criminal Justice; Glenda Henriquez, B.A., Spanish; Nickolas Henson, Certificate of Proficiency in Welding‑Layout & Fabrication, Certificate in Welding, and Certificate of Proficiency in TIG Welding; Molly Hicks, B.A., Psychology; Angela Holohan, Certificate of Proficiency in Teaching English as a Second Language, and B.S. in English with Teacher Licensure; Brianne Johnson, A.A., Undeclared Major; Justin Kazy, A.A.S. in Electronics Technology, Certificate in Industrial Electronics and Electrical Maintenance; Abigail Key, B.S., Biology with Teacher Licensure; William Knapple, B.S., Organizational Leadership; Bianca Lafuente, B.S., Imaging Sciences Sonography; Jessica Lemus, B.S., Early Childhood Education; Trevor Lincks, Certificate of Proficiency in ARC Welding and Certificate of Proficiency in TIG Welding; Dawson Love, Certificate of Proficiency, ARC Welding; Drew Lovvorn, B.S., Biology with Teacher Licensure; Brooklyn Loyd, B.S., Early Childhood Education; Suzanne Mahaffey, B.A., History; Francis Martinez, BGS, General Studies; Julia Matthew, MS, Healthcare Administration; Tia McCutchen, B.A., Psychology; Anna Mills, B.S.N; Melinda Minks, A.G.S.; Jay Moses, Certificate of Proficiency, Workforce Leadership; Zachary Myers, B.S., Criminal Justice; Lela Nickell, B.M.E., Music Education; Casey Oliver, A.A.S., Legal Studies; Britt Owen, B.S., History with Teacher Licensure; Heather Parker, B.S., Organizational Leadership; Preston Parks, B.S., Chemistry; Preston Parsons, B.B.A., Finance; Katrina Patterson, B.S., Criminal Justice; Jenna Peach, A.G.S.; Marzady Phrakousonh, B.S., Biology; Jeffrey Ramsey, B.S., Criminal Justice; Brittany Roberts, A.A.S., Surgical Technology; Lisa Rodriguez, B.S., Early Childhood Education; Andrew Rogers, Certificate of Proficiency in MIG Welding and Certificate of Proficiency in ARC Welding; Ashley Scott, A.G.S.; Morgan Scott, B.S., Organizational Leadership; Justin Shelly, Certificate of Proficiency, ARC Welding; Ashleigh Siebert, A.G.S.; Tela Silmon, B.S., Early Childhood Education; Sonny Sivilay, A.G.S.; Whitney Smith, B.S.N; Hannah Staton, B.A., Rhetoric and Writing; Sam Steinsiek, Certificate of Proficiency, Automotive Undercar Specialist; Kendra Tucker, B.B.A., Accounting; Paul Tucker, Certificate of Proficiency, Computer Graphic Technology; Paige Turney, B.S., Middle Childhood Education with an emphasis in Math and Science; Wendy Urquilla, B.B.A., International Business; Kelsey Waid, B.S., Early Childhood Education; Amanda Waterbury, MS, Healthcare Administration; Audrey Weece, A.G.S.; Emily White, B.B.A., Accounting; Hunter Wilhelm, Certificate of Proficiency in TIG Welding and Certificate of Proficiency in MIG Welding; Weston Wilson, Certificate of Proficiency, Automotive Drivability Specialist.

 

Vian, Okla.: Kent McDougall, Certificate of Proficiency, Workforce Leadership.

 

Waldron: Jaida Carnley, B.A., Psychology; Elizabeth Dotson, B.A., Psychology; Taylor Gardner, B.S., Organizational Leadership; Rebecca Greenwood, B.S., Biology; Shane Hale, B.S., Middle Childhood Education with an emphasis in Language Arts and Social Studies; Bryar Nevills, B.A., History.

 

Warner, Okla.: Brandie Center, B.A., Psychology.

 

West Fork: Trusten DeSoto, B.S. in History with Teacher Licensure and Certificate in 7‑12 Coaching Endorsement; Sydney Franklin, B.S., Organizational Leadership; Jenn Hardaway, B.A., History; Brittany Herd, B.S., Criminal Justice; Pamela Kaney, B.S.N.

 

West Helena: Vivian Eaton, B.A.S.

 

Winslow: Dylan Drummond, Certificate of Proficiency, Robotics; Cynamin Jarnagan, B.S., English with Teacher Licensure.

 

Wister, Okla.: Abigail Hill, B.S., English with Teacher Licensure; Bobby Hill, B.S., Biology; Colleen Peterson, B.B.A., Accounting; Shanna Reynolds, A.G.S.

 

Yukon, Okla.: Dominique Raney, B.S., Organizational Leadership.

 

Date Posted: 
Thursday, August 17, 2017
Source URL: 
http://news.uafs.edu/0
Story ID: 
4853